Nba Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nba Rpg

Türkiye'nin Nba Rpg sitesi...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

“Underkanter” Utah Basınıyla Tanıştı

YazarMesaj
bertan99
Üsteğmen
Üsteğmen

“Underkanter” Utah Basınıyla Tanıştı Empty
MesajKonu: “Underkanter” Utah Basınıyla Tanıştı   “Underkanter” Utah Basınıyla Tanıştı EmptySalı Haz. 28, 2011 1:33 pm

2011 draftında Utah Jazz tarafından ilk tur üçüncü sıradan seçilen Milli oyuncumuz Enes Kanter, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başantrenör Tyrone Corbin ve takımın diğer çaylak oyuncusu Alec Burks ile basının karşısına çıkan temsilcimiz Enes Kanter, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. İlk olarak Utah Jazz organizasyonunda sıkı çalışmak istediğini söyleyen Enes Kanter, “Takımımın daha iyi olması için çalışacağım. Daha fazla enerji getirmek ve daha sert bir ekip olması için gayret göstereceğim. Gerçekten bu takımın birlikte oynadığı oyuna saygı duyuyorum. Ben bu yetenekli ekibin bir parçası olmak için heyecanlıyım” dedi.

Kendisine takılan “Undertaker” lakabıyla ilgili olarak yöneltilen soruyan temsilcimiz, “Amerikan güreşinde benim favori karakterim Undertaker. Ayrıca beni Kentucky’de arkadaşlarım Underkanter olarak çağırıyorlardı. Böylelikle benim lakabım bu şekilde kaldı” diye konuştu.

Her zaman için kendisinden yaşça büyük oyuncularla oynadığını ve bunun kendisinin mücadele gücünü arttırdığını da kaydeden Enes, “Açıkçası bu biraz zor oldu. Çünkü kimse sizin genç olmanızla ilgilenmiyor ve mücadelesini gösteriyordu. Sizin tek yapmanız gereken buna alışmaktı” açıklamasında bulundu.

NBA’de kapıda bulunan lokavt ile ilgili de değerlendirmede bulunan Milli oyuncu, “Ailem Türkiye’de bulunuyor. Açıkçası onları özledim. Belki bir yıl belki de daha uzun bir süre onları göremeyeceğim. NBA’de lokavt olması durumunda Türkiye’ye döneceğim ve Milli Takım’a katılacağım. Hem form tutmak hem de Avrupa Şampiyonası’nda iyi oyunculara karşı oynamak istiyorum. Nowitzki ve Gasol kardeşlere karşı oynamak ve kendimi NBA’e hazır duruma getirmeyi hedefliyorum” dedi.

Son olarak Utah şehri ile ilgili değerlendirmede bulunan temsilcimiz, “Şehir ve kent Türkiye’nin doğu tarafına benziyor. Ben de doğu tarafında büyüdüm. Orada da kar, dağların üzerinde her zaman duruyor. Burada da benzer bir durum var. Her şeyden önemlisi şehir gerçekten temiz ve insanlar da çok iyiler. Kendimi evde gibi hissediyorum” ifadesini kullandı.

“Underkanter” Utah Basınıyla Tanıştı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Utah Jazz, 3.Sıradan Enes Kanter’i Seçti