Nba Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nba Rpg

Türkiye'nin Nba Rpg sitesi...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dört Yıllık Kin Unutulur Mu?

YazarMesaj
bertan99
Üsteğmen
Üsteğmen

Dört Yıllık Kin Unutulur Mu? Empty
MesajKonu: Dört Yıllık Kin Unutulur Mu?   Dört Yıllık Kin Unutulur Mu? EmptyÇarş. Haz. 29, 2011 11:32 am

2006 yılında Denver Nuggets tecrübeli oyun kurucuları Andre Miller'ı günah keçisi gibi gösterip takas etmişlerdi.

Noel'e 6 gece kalmıştı, ve coach George Karl'ın ısrarıyla Miller süper yıldız Allen Iverson'ı Denver'a getiren takasın bir parçası oldu ve Philadelphia 76'ers'ın yolunu tuttu. Miller evinin en keyifsiz ve sıkıntılı Noel gecesi yaşandı o yıl. Miller halen unutmamış. O zamandan beri de eski coach'u George Karl ile konuşmamış. Bu arada Karl kanseri yendi, ne bir moral telefonu, ne bir geçmiş olsun kartı. Miller o günleri pek hatırlamıyor ve sadece o takası kendini motive etmek için kullandığını söylüyor.

Miller "George Karl bir kaç kere beni aramış ve takası konuşup başarılar dilemek istemiş. Hiç hatırlamıyorum. Olabilir. O sırada Denver tarihinin en büyük kar fırtınası yaşanıyordu ve yer 2 metre kar vardı. Biz can alıp can veriyorduk, o sırada aramışsa da fark etmedim. Bildiğim tek şey o takastan sonra onunla hiç konuşmadım. Denver'a geldiğimizde bile gidip selam vermedim" derken, Nuggets as-başkanı Masai Ujiri draft gecesi yaptıkları takas ile ilgili olarak "Andre Miller'ı tekrar buraya getirmeden önce ev ödevimizi yaptık. Kendisinin problem yaratmayacağını elinden gelen her şeyi yapacağını onunla da menajeriyle de konuştuk. Bu konuda garanti aldık. George Karl ile de takastan 3 gün sonra konuştu. Konuşma sonrasında da her şey yolunda dedi. Bu açıdan içimiz rahat. Biz onu istiyorduk. Tecrübesi, liderlik vasıfları, burada evi olması, bunların hepsi bizim için artılardı." dedi.

Ancak her ne kadar Karl ile arasını düzeltmiş olsa da, Miller kolay bir insan değil. Portland Trail Blazers'ın onu takas etmesinin nedenlerinden birisi de takım arkadaşlarıyla yaşadığı gergin ilişkilerdi. Özellikle de Brandon Roy ile sürekli ters düşen Miller, zaman zaman Nate McMillan ile fikir ayrılığına düşmüştü. Nuggets ve Ujiri onu genç oyun kurucuları Ty Lawson'u eğitsin, ona yol göstersin diye de aldılar. Ancak Miller kariyerinde oynadığı 978 NBA maçının 915'inde ilk beş başladı. Bench'ten gelmeyi pek sevmez ve geçen sezon da Blazers ile play-off'lar dahil 87 maç ilk beş başladı. Üstelik bu sezon sonunda kontratı biten 35 yaşındaki Miller en az 40 yaşına kadar oynamak istediğini ve Nuggets da basketbolu bırakmak hedefinde olduğunu açıkladı.

Bu sezon Miller $ 7.8 milyon alacak, 5 yıl daha bu paraya yakın paralar alacaksa bu da onu dünyanın en pahalı akıl hocası veya eğitmeni yapacak demektir.

Iverson takasında olsun, Carmelo Anthony takasında olsun risk almaktan hiç çekinmediklerini ispat eden Nuggets'ı ilginç günler yine bekliyor.

Dört Yıllık Kin Unutulur Mu?
1 sayfadaki 1 sayfası